Kommenteeri

Terapeutilised treeningud

See sõnapaar "Terapeutilised treeningud" on minuga kaasas käinud juba pikemat aega. Enam täpselt ei mäletagi, kas selle ütlesin kunagi ise välja või on see mõne minu kliendi suust tulnud. Igatahes on see minu mõtetesse kinni jäänud ja nüüd üritan seda ka enda jaoks lahti harutada. Mitte miski ei juhtu siin ilmas ju niisama.
Kuna ma olen tegelenud aastaid jõusaali treeningutega ja mitu aastat ka võistelnud fitnessi lavadel, siis treeningud, toitumine, dieedid, vaimne ja füüsiline proovilepanek ja ekstreemsusesse viimine, olid minu elu lahutamatud osad. Ma elasin selles fitnessi-võistleja-maailmas. Ma sukeldusin sellesse täielikult. See oligi minu elu. See, kuidas ma sealt välja astusin on omaette pikem teema ja sellest ma kunagi kirjutan ka. Hetkel olen jäänud mingi koormusega personaaltreeneriks, võistluste kohtunikuks ja abistan teisi võistlejaid nii lavale minekul kui ka peale lava tavaellu naasmisel.

Aga tagasi tulles nende Terapeutiliste treeningute juurde. Enda jaoks ma jõuangi sellesse alguspunkti, miks ma alustasin Psühhoteraapia õpinguid. Nimelt nii enda kui ka oma klientide pealt ma nägin, et ei piisa treeningkavast ega toitumiskavast. Ei piisa isegi sellest, kui on personaaltreener mitu korda nädalas kõrval. Mõne jaoks on vormis püsimine lihtsam, teiese joaks väga raske. Mõni ongi oma kehaga rahul ja teine on väga pahuksis. Siin ei määra rolli isegi ülekilode maht. Kõige selle taga on hoopis muud põhjused. Ma ei pea siin silmas võistlejaid, sest nendega on natuke teine teema ja selleni ma jõuan ka...... kunagi, millalgi. Aga hetkel räägin tavainimestest, kes on üritanud pidevalt erinevate dieetide ja treeningprogrammidega oma välimust muuta.

Väga lühidalt siis, sooviksin oma kogemused ja õpitu ühendada ja olla abiks.

"Et muuta välimust, on vaja muuta sisemust.
Et muuta harjumusi, on vaja muuta uskumusi"

Tundub ju lihtne! Teinekord ongi muutuseks vaja vaid ühte sammu, aga teekond selle ühe sammuni võib olla väga pikk. 
Ja üks on ka kindel: välised muutused ja harjumuste muutmine võtab aega, et need oleksid püsivad. Mingeid imelisi kiireid ja püsivaid kehakaalu muutusi ei ole olemas. Aga ma oleksin väga õnnelik, kui suudaksin muuta kellegi teekonda parema ja õnnelikuma Minapildi poole.

Seda kõike ma nimetakski Terapeutiliseks treeninguks. 
Mida see sisaldaks:
  • teraapiaseansid, et jõuda tegelike põhjusteni, mis on ülekaalu taga
  • toitumiskava /-soovitusi, et muuta teadlikult oma toitumist ja toitumisharjumusi
  • treeningkava /-soovitusi / personaaltreeninguid, et muuta oma liikumisharjumusi ja oma füüsilise kehaga kontakti

Iga inimese teekond on erinev ja selle kiirus on erinev, seega ei ole täpset hinda. See kujuneb koostöös kliendiga ja tema soovidega.

Lisa kommentaar

Email again: