Kommenteeri

Konstellatsioonid

Ma ei hakka täpsemalt rääkima, kes oli Bert Hellinger ja mis on konstellatsioonid. Seda on lihtne googeldada. See jutt läheks liiga pikaks. Minule meeldib jagada oma mõtteid ja kogemusi.
Seejärel need isikud ehk esindajad tajuvad, mida nad tunnevad emotsionaalselt ja füüsiliselt, mida nende keha teha tahaks ja meel öelda tahaks, mida nad märkavad ja kuhu pilk peatub ning kuidas on side teiste elementidega. Seal toimub kõik hinge tasandil ja teadliku mõttemaailmaga on vähe tegemist. Ehk siis tulebki välja see, mis on meie alateadvuses.

Kui ma lasin endale oma esimese konstellatsiooni töö teha, siis esmalt ei saanud ma midagi aru. Mina ja minu pereliikmed olid ruumi keskel ehk väljal ja no mitte midagi ei saanud aru, mis toimub või mis ajas nad üldse eksisteerivad. Aga mida enam esindajad infot andsid ja liikusid, siis koorus sealt üks tõene minevikusündmus välja, mida ma ise ei mäletanud, kuna olin nii väike. Aga sellest sündmusest oli alguse saanud tugev negatiivne emotsioon, mis kandus edasi minule ja mida ma kuni selle ajani ei osanud teadvustada ja ette kujutada, et mu käitumine või mõttemaailm võiks ilma selleta olla teistsugune. Aga nii ongi, et päris paljud mõttemustrid võivad olla hoopis esivanemate „pärand“ või siis alguse saanud mingisugustest traumeerivatest sündmustest. Kui jõuda murekoha algeni ja tuua see nähtavale ja teadvustada, siis selle mõju meie elule väheneb või kaob sootuks.

Hiljem olen ma veel nii mõnelgi teemal konstellatsioone lasknud endale teha ja isegi kõige lihtsamad ja lühemad tööd omavad mõju. Olgu nendeks siis erinevad suhted, sümptomid või valikud elus. Välja tulevad põhjused, takistused ja lahendused. Uskumatu, aga tõsi.

Hetkel olen üle aasta juba õppinud konstellööriks ja lihtsamaid töid juba teostan. Kes pelgab oma probleeme nähtavale tuua teiste inimeste ees, siis konstellatsiooni meetodit saab edukalt kasutada ka individuaalselt. Selleks on mitmeid võimalusi: nukud, ankrud, kaardid. Elututelt esindajatelt seda infot nii efektiivselt ei tule, aga ometi taipamisi ja lahendusi saab ikka.

Lisa kommentaar

Email again: